UARU

Покращення ментального здоров’я медпрацівників України

В Україні Міжнародна благодійна організація MedGlobal, що допомагає людям у найнебезпечніших точках усього світу, започатковує місію з покращення психологічного здоров"я лікарів та медперсоналу.

Перші тренінги відбулися цього тижня у Львові. Про це кореспондентові Укрінформу повідомила тренер, лікар-психіатр із Лівану Майя Бізрі, яка має практичний досвід роботи з лікарями, що на собі відчули травматичний вплив війни.

Велика команда психологів та психіатрів організації створила в Чикаго (США) проєкт, скерований на покращення ментального здоров"я українських медиків.

Він складається з чотирьох рівнів-модулів. Перший рівень спрямований на адміністративну складову медзакладів, і його мета – сформувати комфортне середовище на роботі, де працівники зможуть говорити про своє психічне здоров"я.

Другий – передбачає створення груп підтримки в колективі. Третій модуль навчить надавати допомогу самому собі. Це коли лікар бачить погіршення, проаналізувавши свій ментальний стан, але може зарадити собі самостійно без негативного впливу на роботу.

Останній рівень зорієнтований на підтримку пацієнтів, які пережили травматичну подію та потребують допомоги, щоб впоратися з проблемами та переживаннями.Упродовж тижня команда тестувала новостворену програму на тренінгах із медпрацівниками Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру у Львові.

«Ми мали багато інформації з новин про війну в Україні. Наразі у спеціалізованій літературі дуже важко знайти способи ідентифікації та визначення ментального розладу, бо це все залежить, зокрема, і від культурних особливостей народу.

У ці дні у Львові в нас відбулися перші особисті контакти, під час яких застосовуємо ці модулі. І вже отримуємо зворотний зв"язок: що було добре, що погано, чого ми не врахували.

Це важливо, щоб, коли ми цю програму будемо представляти МОЗ, вона була адаптована під український контекст і потреби українських медиків», – додала психіатр.

Джерело: Укрінформ

© 2011–2024 Медична довідка Вінницкої області
Мы в соціальних мережах: