UARU

Що варто знати про імплантацію зубів

Найбільш передове й ефективне рішення для заміщення відсутніх зубів, яке дає змогу пацієнтам повернути впевненість у своїй посмішці та функціональність рота - це зубні імпланти.

Під час вибору імплантації часто виникає питання про час, необхідний для процедури. Як швидко проходить встановлення зубного імпланта і що впливає на цей процес? Давайте розберемося.   

Підготовчий етап

Перед встановленням зубного імпланта необхідно пройти підготовчий етап. Це включає в себе оцінку стоматологом стану зубів, ясен і кістки щелепи за допомогою рентгенівських знімків і комп’ютерної томографії. Це важливо для визначення якості кісткової тканини і визначення оптимального місця для встановлення імпланта. Час, витрачений на етап підготовки, може варіюватися залежно від індивідуальних особливостей пацієнта.

Хірургічне встановлення імпланта

Саме хірургічне встановлення зубного імпланта може зайняти від 30 хвилин до 2 годин залежно від складності процедури. Здебільшого встановлення імпланта проводиться в умовах місцевої анестезії, що робить процес комфортнішим і безболісним для пацієнта. Хірург уважно стежить за точним позиціонуванням імпланта в кістці щелепи для досягнення оптимальної стабільності та естетичного результату.

Час очікування для оздоровлення

Після встановлення імпланта необхідно дати час для оздоровлення та процесу остеоінтеграції. Остеоінтеграція – це процес, за якого кістка щелепи щільно зростається з поверхнею імпланта, забезпечуючи надійне кріплення. Час очікування для оздоровлення може становити від 3 до 6 місяців, залежно від індивідуальних особливостей пацієнта та ділянки, в якій було встановлено імплант.

 Встановлення протеза

Після завершення процесу оздоровлення та успішної остеоінтеграції, стоматолог готує зубний протез, який буде встановлено на імплантат. Це може бути одиночна зубна коронка, мостоподібна конструкція або знімний протез, залежно від кількості та розташування відсутніх зубів. Час встановлення протеза зазвичай набагато коротший, ніж час очікування оздоровлення, і може зайняти від кількох днів до кількох тижнів, залежно від типу протеза.

Індивідуальні особливості пацієнта

Варто зазначити, що швидкість проходження процесу встановлення зубного імпланта може відрізнятися у кожного пацієнта. Індивідуальні особливості пацієнта, як-от стан здоров’я, якість кісткової тканини, наявність запальних процесів та інші фактори можуть вплинути на тривалість і успішність процедури. Тому важливо проконсультуватися з досвідченим стоматологом, який зможе визначити оптимальний план лікування для кожного пацієнта.

Насамкінець, час, необхідний для встановлення зубного імпланта, залежить від декількох етапів, включно з підготовчою стадією, хірургічним встановленням імпланта, часом очікування для оздоровлення та встановленням протеза. Швидкість проходження кожного з цих етапів може варіюватися у різних пацієнтів, тому важливо обговорити всі деталі процедури з лікарем і вибрати індивідуально відповідний план лікування для найкращого результату.

Джерело: UkrHealth.net

© 2011–2024 Медична довідка Вінницкої області
Мы в соціальних мережах: