Від початку 2024 року 13 українців звернулись до медиків після укусу павуків. Усі постраждалі отримали необхідну медичну допомогу.
Про це повідомляє Міністерство охорони здоров"я, передає Укрінформ.
«Серед 13 осіб, які звернулись до лікарів після укусу павуків у 2024 році, лікування в стаціонарі пройшли шестеро. Всі постраждалі одужали, жодного летального випадку через укус павуків у 2024 році не було зафіксовано», - йдеться у повідомленні.
Як зазначили в МОЗ, за даними Електронної системи охорони здоров"я, у 2023 році зі скаргами на укуси павуків по всій країні зареєстровано 31 звернення, 16 людей пройшли лікування у стаціонарі, летальних випадків не зафіксували. У 2022 році до медиків звернулось 42 людини, 25 з них лікувались у стаціонарі, летальних випадків також не зафіксовано.
Як роз"яснили у міністерстві, про укус павука можуть свідчити одна або дві точки на шкірі, біль, набряк, нудота, симптоми отруєння.
Якщо вкусив павук, медики рекомендують не панікувати, пити багато води, промити місце укусу чистою водою з мильним розчином.Також необхідно випити антигістамінний та протизапальний препарати і звернутися до лікаря.
У разі укусу павука-каракурта важливо якомога швидше звернутися до центрів екстреної медичної допомоги чи найближчого медзакладу, для консультації лікаря. Отрута каракурта впливає на дихання і роботу серця, може викликати набряк Квінке.
Небезпечними можуть бути наступні павуки:
В разі укусу важливо звернутися до найближчого медзакладу: лікар огляне місце укусу та надасть рекомендації щодо подальшого нагляду чи лікування, враховуючи стан здоров"я постраждалого. У випадку алергічної реакції на укус та погіршення самопочуття пацієнта можуть направити на лікування до стаціонару для подальшого симптоматичного лікування.
Як повідомляв Укрінформ, раніше Міністерство охорони здоров"я спростувало дезінформацію, яка ширилася в соціальних мережах, про масове звернення українців до лікарів через укуси отруйних павуків, а також про поширення в Україні гарячки Денге.
Джерело: Укрінформ